Sprawozdanie z listopadowego posiedzenia Zgromadzenia

1. Zgromadzenie zmieniło Ordynację Wyborczą w p. 5, dodając słowa:
    „i nie więcej niż po trzy znaki X na listach nauczycielskiej i rodzicielskiej”.

W ten sposób stan uczniowski głosuje także na kandydatów ze stanów rodzicielskiego i nauczycielskiego do Rady Szkoły.
  2. Zgromadzenie wysłuchało prezentacji przypominającej główne założenia szkolnej demokracji
  3. Przypomniano kierunkową uchwałę Zgromadzenia z 25 III 2014 o utworzeniu Komitetu Rozjemczego jako Sądu Szkolnego I Instancji.
    Powołano komisję do stworzenia regulaminu Komitetu.
  4. Zgromadzenie zdecydowało, że ośmiu przedstawicieli do Sejmu Rzeczypospolitej Szkolnej zostanie wyłonionych w wyborach równoległych do wyborów do Rady Szkoły i Sądu Rzeczypospolitej Szkolnej.
  5. Zgromadzenie wybrało na nową kadencję Marszałka Zgromadzenia i Vicemarszałków.
    • Marszałek  Zgromadzenia: Konstanty Krzemień
    • Pozostali członkowie Prezydium Zgromadzenia: Maja Komasa, Dominik Słowiński.
  1. Zgromadzenie zdecydowało o zorganizowaniu referendum w sprawie zabierania telefonów komurkowych i tabletów. Rada Szkoły ma ułożyć pytania. Referendum powinno się odbyc droga internetową.

Protokołowali:

Karolina Ocioszyńska , Rafał Derda