Sprawozdanie z Rady Szkoły 03.11.2015

Obecni: Iga Nowicka, Julia Grabowska, Zosia Kozłowska, Marta Kusińska, Kandżu Skopiec, Małgorzata Moczyńska, Krzysztof Polański, Karolina Moczyńska, Maggie Radziszewski, Stanisław Radziwiłł, Karolina Liszka, Rafał Derda, Agata Wojciechowska, Katarzyna Grabowska, Anna Lewicka- Kusińska.

Rada odbyła się 3-go listopada o godzinie 16:30 w bibliotece szkolnej.

Sprawa pikniku dokończenie.

Osoby, które odpowiedzialne są za stanowisko, są również odpowiedzialne za sprzątanie. Zdecydowaliśmy że potrzebne są dodatkowo plakat, oraz druga puszka na pieniądze.

Sprawa Ministerstw w 2015/16

W tym roku, aktywne będą ministerstwa:

• Ministerstwo Wolontariatu i Pracy
  • Ministerstwo Spraw zagranicznych
  • Ministerstwo Informacji
  • Ministerstwo Kultury

Następnie odbyła się dyskusja na temat powołania Rzecznika Praw Obywatelskich. Za powołaniem takiego stanowiska idzie również konieczność określenia jego kompetencji- powołanie do tego celu komisji.

Głosowanie, za powołaniem Rzecznika Praw Obywatelskich. Osoby posiadające głos: 10 (bez Pani Anny Lewickiej Kusińskiej, która pojawiła się po głosowaniu)

• Za: 9 osób
  • Przeciw: 1 osoba
  • Wstrzymanych: 0

Powołanie rzecznika Praw Obywatelskich wiąże się również z koniecznością zmiany praw Konstytucji.

Z wyżej wymienionego powodu, konieczności zmienienia prawa, oraz konieczności określenia na nowo funkcji Rzecznika Praw Obywatelskich, Rada powołała komisję do tych celów.

W komisji: Zosia Kozłowska oraz Marta Kusińska. Do pomocy zgłosiły się: Kandżu Skopiec oraz Karolina Moczyńska.

Głosowanie na poszczególnych Ministrów.

Obowiązki Ministra Informacji: Dbanie o to aby ludzie wiedzieli co się dzieje, spisywanie protokołów z posiedzeń Rady Szkoły itd. Kandydaci na stanowisko: Karolina Moczyńska

Głosowanie: Głos ma 11os (po dołączeniu do obrad P. Kusińskiej)

• Za: 11 os
  • Przeciw 0 os
  • Wstrzymujących się: 0os

Wniosek: Większością głosów Ministrem Informacji została Karolina Moczyńska

Minister Wolontariatu i Pracy. Do obowiązków należy: dbanie o wolontariaty (przygotowywanie) pilnowanie umów o pracę.

Wolontariaty działające w tym roku.

• Szlachetna Paczka (do ustalenia)
  • Żonkile
  • Wolontariat na Astronautów
  • Bank Żywności
  • Ekipa Św. Mikołaja
  • Wolontariat i Fundacja- Psów dla niewidomych (Vismoir)

Kandydaci na stanowisko: Kandżu Skopiec.

Głosowanie: Głos ma 11os

• Wstrzymujących się: 0 os.

Wniosek: Większością głosów Ministrem Wolontariatu i Pracy została Kandżu Skopiec

Minister Spraw zagranicznych. Do jego obowiązków między innymi należy kontaktowanie się z innymi placówkami (szkołami i nie tylko) w celu ustalenia jakiejś wspólnej działalności. Kandydaci: Iga Nowicka (zeszłoroczny Minister Spraw Zagranicznych)

Głosowanie: Głos ma 11os.

Wniosek: Większością Głosów Ministrem Spraw Zagranicznych zostaje Iga Nowicka

Minister Kultury. Do jego obowiązków między innymi należy organizowanie co jakiś czas wyjść kulturowych po za szkołę. Pani Anna Kusińska, zapoczątkowała pomysł organizowania konkursów np.: piosenki, teatru czy konkursu talentów. Kandydaci na stanowisko: Maggie Maliszewski.

Głosowanie: Głos ma 11os.

Wniosek: Większością głosów Ministrem Kultury została Maggie Maliszewski

WYBIERANIE PREMIERA STARTOWEJ

Obowiązki Premiera min.:

• Czuwanie nad Ministerstwami
  • Organizowanie zgromadzeń Rady Szkoły

Kandydaci na stanowisko: Zosia Kozłowska

Głosowanie: Głos ma 11 os

• Za: 10os.
  • Przeciw: 0 os.
  • Wstrzymujących się: 1os.

WNIOSEK: WIĘKSZOŚCIGŁOSÓW PREMIEREM STARTOWEJ ZOSTAJE ZOSIA KOZŁOWSKA!!!

Została również podjęta decyzja o powołaniu dni tematycznych (takich jak 3.11)

9-go LISTOPADA ODBĘZIE SIĘ PRZEDSTAWIENIE MINISTRÓW ORAZ PREMIERA

Następna rada odbędzie się 16-go Listopada o godz.16:30 w bibliotece szkolnej.